محمد بهزاد

ترکیب دو اسم محمد و بهزاد (ستوده و نيك نژاد)

جنسیت اسم محمد بهزاد

پسر

محمد بهزاد به انگلیسی

mohammad-behzad

تعداد محمد بهزاد ها در ایران

492

تلفظ محمد بهزاد به فارسی

محمّدبهزاد

ریشه اسم محمد بهزاد

فارسی , عربی

تلفظ محمد بهزاد به انگلیسی

/m.-behzād/

رنگ اسم محمد بهزاد

آبی

ابجد اسم محمد بهزاد

111

ابجد وسیط اسم محمد بهزاد

39

ابجد صغیر اسم محمد بهزاد

39

درباره نام محمد بهزاد

محمد بهزاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد بهزاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد بهزاد، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 492 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد بهزاد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم محمد بهزاد و معنی اسم محمد بهزاد

ریشه اسم محمد بهزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد بهزاد فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد بهزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدبهزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-behzād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد بهزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد بهزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد بهزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و بهزاد:
محمد : ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید.
بهزاد: خوش نژاد، اصیل، نیکو تبار، و نام شخص، نیکو زاده، نیک نژاد

معنی اسم محمد بهزاد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و بهزاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد بهزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد بهزاد عدد " 111 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 39 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد بهزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد بهزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد بهزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد بهزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آهنگ یا ملودی، آوازه

چون گل لطیف و نازک

روزها و آفتاب

نیک بختی، خوشبختی

آن که در راه راست است، (به مجاز) دیندار، نام یکی از خلفای عباسی

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، دختری پاک و بزرگوار، هدایت کننده به سوی بهشت

دارای ناز، زیبا و شکوهمند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید