محجوب

با شرم و حیا

جنسیت اسم محجوب

دختر

محجوب به انگلیسی

mahjub

تعداد محجوب ها در ایران

774

تلفظ محجوب به فارسی

محجوب

ریشه اسم محجوب

عربی

تلفظ محجوب به انگلیسی

/mahjub/

رنگ اسم محجوب

صورتی

ابجد اسم محجوب

59

ابجد وسیط اسم محجوب

23

ابجد صغیر اسم محجوب

23

درباره نام محجوب

محجوب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محجوب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محجوب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 774 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محجوب

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محجوب و معنی اسم محجوب

ریشه اسم محجوب

همانطور که گفتیم ریشه اسم محجوب عربی می باشد و تلفظ محجوب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محجوب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahjub/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محجوب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محجوب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محجوب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم محجوب در فرهنگ فارسی عمید:
۱. باشرم، باحیا.
۲. [قدیمی] پنهان، پوشیده، درپرده.
۳. (اسم، صفت) [قدیمی، مجاز] بی‌خبر، ناآگاه.

معنی اسم محجوب در فرهنگ فارسی معین:
باحجاب، شرمگین .

معنی اسم محجوب در ثبت احوال

1- با حجب و حيا و مؤدب؛ 2- (در قديم) در حجاب شده، پوشيده، پنهان؛ 3- (در قديم) (به مجاز) بازداشته شده، منع شده؛ 4- (در عرفان) كسي كه ميان او و حق حجابي هست و هنوز شايستگي درك حقيقت و ديدار حق را نيافته است.

حروف ابجد و طالع بینی نام محجوب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محجوب عدد " 59 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محجوب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محجوب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محجوب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محجوب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به رنگ گل سرخ، گلگون

پادشاه جوان‌مرد، پادشاه بخشنده

یاری، پیروزی

ترکیب دو اسم محمد و منصور (ستوده و پیروز)

شجاع، دلیر، خوش قد و قامت، از نام‌ها و صفات خداوند

گل نیلوفر، نام همسر کبوجیه پادشاه هخامنشی

بانوي صبور و شكيبا

تعریف ،تمجید، افرین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید