محترم

با عزت و اعتبار، مورد تکریم

جنسیت اسم محترم

دختر

محترم به انگلیسی

mohtaram

تعداد محترم ها در ایران

236,778

تلفظ محترم به فارسی

مُحتَرَم

ریشه اسم محترم

عربی

تلفظ محترم به انگلیسی

/mohtaram/

رنگ اسم محترم

بنفش

ابجد اسم محترم

688

ابجد وسیط اسم محترم

28

ابجد صغیر اسم محترم

22

درباره نام محترم

محترم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محترم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محترم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 236,778 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محترم

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم محترم و معنی اسم محترم

ریشه اسم محترم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محترم عربی می باشد و تلفظ محترم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُحتَرَم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohtaram/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محترم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محترم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محترم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم محترم در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که احترام او لازم است، قابل احترام، حرمت داشته.

معنی اسم محترم در فرهنگ معین:
بزرگوار، مورد احترام.

معنی اسم محترم در لغت‌نامه دهخدا:
باحرمت. مورد تکریم. احترام شده. حرمت داشته شده. باآبرو و با احترام و بااعتبار و با عزت و بزرگوار. پاک و مقدس و ع زیز.

معنی اسم محترم در فرهنگ فارسی:
حرمت داشته، کسی که احترام اولازم است. حرمت دارنده احترام کننده جمع : محترمین.

معنی اسم محترم در ثبت احوال

۱- قابل احترام، عزيز و گرامي؛ ۲- (در قديم) داراي حرمت و مقدس.

حروف ابجد و طالع بینی نام محترم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محترم عدد " 688 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محترم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محترم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محترم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محترم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن دانا

ترکیب دو اسم علی و ماهان (شریف و زیبا چون ماه)

درختی که میوه و برگ آن مصرف دارویی دارد، از واژه‌های قرآنی

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

ترکیب دو اسم جعفر و صادق (جوی و راستگو)

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

پاک و پاکیزه

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید