محب الله

ترکیب دو اسم محب و الله (دوستدار و خدا)

جنسیت اسم محب الله

پسر

محب الله به انگلیسی

mohebollah

تعداد محب الله ها در ایران

4,494

تلفظ محب الله به فارسی

مُحِبُ ‌الله

ریشه اسم محب الله

عربی

تلفظ محب الله به انگلیسی

/moheb(b)ollāh/

رنگ اسم محب الله

طلایی

ابجد اسم محب الله

116

ابجد وسیط اسم محب الله

32

ابجد صغیر اسم محب الله

26

درباره نام محب الله

محب الله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محب الله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محب الله که در انگلیسی به صورت mohebollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,494 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محب الله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محب الله و معنی اسم محب الله

ریشه اسم محب الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم محب الله عربی می باشد و تلفظ محب الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُحِبُ ‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moheb(b)ollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محب الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محب الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محب الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محب و الله:
محب: دوستدار
الله: خدا.

معنی اسم محب الله در ثبت احوال

دوستدار و دوست دارنده‌ي خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محب الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محب الله عدد " 116 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محب الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محب الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محب الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محب الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلدار، معشوق و محبوب

جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

آراستگی، مهربانی، خوش‌رویی، پاک، بی‌گناه، آناهیتا، از بین برنده ناپاکی و پلیدی

نام یکی از پادشاهان یونانی

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

گلِ ماه، (به مجاز) زیبارو

زینت، زیور، مجازا خوش صورت، خوش اندام

اروند، دارای تندی و تیزی، نام کوهی در جنوب همدان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید