مبشره

زن دانا

جنسیت اسم مبشره

دختر

مبشره به انگلیسی

mobashshereh

تعداد مبشره ها در ایران

471

تلفظ مبشره به فارسی

مُبَشِره

ریشه اسم مبشره

عربی

تلفظ مبشره به انگلیسی

/mobaššere/

رنگ اسم مبشره

نیلی

ابجد اسم مبشره

547

ابجد وسیط اسم مبشره

19

ابجد صغیر اسم مبشره

16

درباره نام مبشره

مبشره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مبشره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مبشره که در انگلیسی به صورت mobashshereh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 471 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مبشره

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مبشره و معنی اسم مبشره

ریشه اسم مبشره

همانطور که گفتیم ریشه اسم مبشره عربی می باشد و تلفظ مبشره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُبَشِره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mobaššere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مبشره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مبشره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مبشره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مبشره در لغت نامه دهخدا:
زن دانا و حاذق و تجربه کار

معنی اسم مبشره در فرهنگ فارسی:
زن دانا

معنی اسم مبشره در ثبت احوال

(مؤنث مبشر)، ( مبشر.

حروف ابجد و طالع بینی نام مبشره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مبشره عدد " 547 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مبشره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مبشره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مبشره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مبشره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوش گذرانی، کامرانی، عیش

بشارت، خبر خوب

شاد، مسرور، خوشحال

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

مریم گلی، نام گیاهی معطر و دارویی است که گل هایی به رنگ آبیِ مایل به بنفش دارد

خلقت، خلق، ابداع

نام دختر امام موسی کاظم (ع)، لقب حضرت مریم (س)، بانوی بلندمرتبه و پاکدامن

زيبا و لطیف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید