ماژان

بزرگان

جنسیت اسم ماژان

پسر

ماژان به انگلیسی

mazhan

تعداد ماژان ها در ایران

465

تلفظ ماژان به فارسی

ماژان

ریشه اسم ماژان

کردی

تلفظ ماژان به انگلیسی

/māžān/

رنگ اسم ماژان

نیلی

ابجد اسم ماژان

92

ابجد وسیط اسم ماژان

16

ابجد صغیر اسم ماژان

16

درباره نام ماژان

ماژان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماژان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماژان که در انگلیسی به صورت mazhan نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 465 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماژان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ماژان و معنی اسم ماژان

ریشه اسم ماژان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماژان کردی می باشد و تلفظ ماژان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماژان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māžān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماژان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماژان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماژان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماژان در لغت نام دهخدا:
دهی از دهستان قیس آباد است که در بخش خوسف شهرستان بیرجند واقع است

معنی اسم ماژان در ثبت احوال

۱- بزرگان؛ ۲- (اَعلام) نام جايی در شهرستان بيرجند

حروف ابجد و طالع بینی نام ماژان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماژان عدد " 92 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماژان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماژان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماژان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماژان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بهشت يونانيان و روميان

فصل پاییز

ترکیب دو اسم امیر و بهزاد (پادشاه و نيك نژاد)

ترکیب دو اسم عباس و علی (بسیار شجاع و بلندقدر)

زن دارای چشمان سیاه رنگ، زيبا و فريبنده (چشم)

ماما، دایه، سرافرازی

زن زیبا، نیکو، نیکو سیرت، پسندیده

بسیار سجده کننده، لقب امام چهارم شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید