ماه نگار

ترکیب دو اسم ماه و نگار (زیبا و معشوق)

جنسیت اسم ماه نگار

دختر

ماه نگار به انگلیسی

mah-negar

تعداد ماه نگار ها در ایران

1,545

تلفظ ماه نگار به فارسی

ماه‌نگار

ریشه اسم ماه نگار

فارسی

تلفظ ماه نگار به انگلیسی

/m.-negār/

رنگ اسم ماه نگار

قرمز

ابجد اسم ماه نگار

317

ابجد وسیط اسم ماه نگار

29

ابجد صغیر اسم ماه نگار

20

درباره نام ماه نگار

ماه نگار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماه نگار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماه نگار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,545 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماه نگار

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ماه نگار و معنی اسم ماه نگار

ریشه اسم ماه نگار

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه نگار فارسی می باشد و تلفظ ماه نگار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌نگار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-negār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه نگار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه نگار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه نگار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ماه و نگار:
ماه: (به مجاز) زیبا و قشنگ، دوست داشتنی، دختر زیباروی
نگار: نقش رنگین، تصویر، معشوق و زن زیبا روی، زیور، زینت

ماه + نگار، معشوق به زیبایی ماه.

معنی اسم ماه نگار در ثبت احوال

(ماه + نگار = معشوق) (به مجاز) معشوقه‌ي زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه نگار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه نگار عدد " 317 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه نگار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه نگار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه نگار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه نگار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خطی که در محل تقاطع زمین و آسمان به نظر می رسد

ستایش، دعا، شكر، سپاس

سرانجام، عاقبت، پايان

اعتبار،مقام، جایگاه، مرتبه

ترکیب دو اسم امیر و احسان (فرمانروا و بخشش)

منسوب به زاهر، درخشان، روشن، تابان

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

بسيار سپاسگزار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید