ماه نسا

ترکیب دو اسم ماه و نسا (زیبا و زنان)

جنسیت اسم ماه نسا

دختر

ماه نسا به انگلیسی

mah-nesa

تعداد ماه نسا ها در ایران

2,118

تلفظ ماه نسا به فارسی

ماه‌نِسا

ریشه اسم ماه نسا

فارسی , عربی

تلفظ ماه نسا به انگلیسی

/m.-nesā/

رنگ اسم ماه نسا

نارنجی

ابجد اسم ماه نسا

157

ابجد وسیط اسم ماه نسا

13

ابجد صغیر اسم ماه نسا

22

درباره نام ماه نسا

ماه نسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماه نسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماه نسا که در انگلیسی به صورت mah-nesa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,118 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماه نسا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ماه نسا و معنی اسم ماه نسا

ریشه اسم ماه نسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه نسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ ماه نسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌نِسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-nesā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه نسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه نسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه نسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ماه و نسا:
ماه: (به مجاز) زیبا و قشنگ، دوست داشتنی، دختر زیباروی
نسا: نام چهارمین سوره‌ی قرآن کریم، زنان

ماهِ زنان؛ (به مجاز) زیبارو در میان زنان، زیبارو ،آن که در بین زنان چون ماه می درخشد

معنی اسم ماه نسا در ثبت احوال

۱- ماهِ زنان؛ ۲- (به مجاز) زيبا رو در ميان زنان، زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه نسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه نسا عدد " 157 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه نسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه نسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه نسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه نسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک، منزه، از نام‌های پروردگار

عبادت کننده، پرستش‌گر، زاهد

بخشنده، امیدوار

به جا آوردن عهد و پیمان، پایداری در دوستی و صمیمیت

بهبودی

بزرگ تر، دارای درجه و مقامی بالاتر از ديگران

شبان، چوپان

مخفف آسمان (سقف خانه)، نام مادر امام علی النقی (ع)، نام پرنده‌اي كوچك (بلدرچین)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران