ماه دیس

زیبا مانند ماه

جنسیت اسم ماه دیس

دختر

ماه دیس به انگلیسی

mah-dis

تعداد ماه دیس ها در ایران

441

تلفظ ماه دیس به فارسی

ماه‌ديس

ریشه اسم ماه دیس

فارسی

تلفظ ماه دیس به انگلیسی

/m.-dis/

رنگ اسم ماه دیس

زرد

ابجد اسم ماه دیس

120

ابجد وسیط اسم ماه دیس

24

ابجد صغیر اسم ماه دیس

21

درباره نام ماه دیس

ماه دیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماه دیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماه دیس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 441 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماه دیس

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ماه دیس و معنی اسم ماه دیس

ریشه اسم ماه دیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه دیس فارسی می باشد و تلفظ ماه دیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌ديس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-dis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه دیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه دیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه دیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند ماه، زیبارو

معنی اسم ماه دیس در ثبت احوال

(ماه + ديس (پسوند شباهت)) ۱- مانند ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه دیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه دیس عدد " 120 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه دیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه دیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه دیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه دیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن نيكو، دختر خانم، زن نيكو زبان، انس گیرنده، همنشین نیکو

امید، آرزو

دارنده سخن سزاوار، از شخصیتهای شاهنامه

آگاه، بینا، از نامهای خداوند

زیبا مانند پری، افسونگر

شوق ها، آرزومندی ها

ترکیب دو اسم حسن و علی (نیکو و بلندقدر)

رشد، فزونی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید