ماه تابان

ترکیب دو اسم ماه و تابان (زیبا و روشن)

جنسیت اسم ماه تابان

دختر

ماه تابان به انگلیسی

mah-taban

تعداد ماه تابان ها در ایران

6,219

تلفظ ماه تابان به فارسی

ماه‌تابان

ریشه اسم ماه تابان

فارسی

تلفظ ماه تابان به انگلیسی

/m.-tābān /

رنگ اسم ماه تابان

نیلی

ابجد اسم ماه تابان

500

ابجد وسیط اسم ماه تابان

20

ابجد صغیر اسم ماه تابان

23

درباره نام ماه تابان

ماه تابان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماه تابان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماه تابان که در انگلیسی به صورت mah-taban نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,219 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماه تابان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ماه تابان و معنی اسم ماه تابان

ریشه اسم ماه تابان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه تابان فارسی می باشد و تلفظ ماه تابان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌تابان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-tābān / " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه تابان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه تابان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه تابان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ماه و تابان:
ماه: (به مجاز) زیبا و قشنگ، دوست داشتنی، دختر زیباروی.
تابان: روشن، درخشان، ریشه تاباندن.

معنی اسم ماه تابان در ثبت احوال

۱- آن كه چهره‌اش مثل ماه تابان است؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه تابان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه تابان عدد " 500 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه تابان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه تابان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه تابان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه تابان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شرافت، شخصیت، فضیلت

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

سرزمین، رود، نهر

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

(چشم) خمار و پرکرشمه، گل نرگس نیم شکفته، چشم خواب آلوده

دختر هدایت شده، دختری که در راه راست است

شادی بخش، مفرح

فردی که عاشق گل است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید