ماتینا

گل سرخ

جنسیت اسم ماتینا

دختر

ماتینا به انگلیسی

matina

تعداد ماتینا ها در ایران

2,232

تلفظ ماتینا به فارسی

ماتينا

ریشه اسم ماتینا

مازندرانی

تلفظ ماتینا به انگلیسی

/mātinā/

رنگ اسم ماتینا

بنفش

ابجد اسم ماتینا

502

ابجد وسیط اسم ماتینا

22

ابجد صغیر اسم ماتینا

16

درباره نام ماتینا

ماتینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماتینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماتینا، به خاطر ریشه مازندرانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,232 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماتینا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ماتینا و معنی اسم ماتینا

ریشه اسم ماتینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماتینا مازندرانی می باشد و تلفظ ماتینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماتينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mātinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماتینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماتینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماتینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم مازندرانی به معنای گل سرخ

معنی اسم ماتینا در ثبت احوال

نام ساتراپ نشينِ [ولايت تحت امر حاكم يا والي در ايران دوران هخامنشي] شمال شرقي ارمنستان كه به دست كياكسار يا (هوخشتره) فتح شده است و در زمان داريوش اول از ارمنستان مجزا شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماتینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماتینا عدد " 502 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماتینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماتینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماتینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماتینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیبی از دو اسم محمد و رامین (ستوده و طربناك)

شبيه به نيل، مثل نيل

ترکیب دو اسم امیر و سینا (پادشاه و سوراخ کننده)

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

ترکیب دو اسم محمد و کیوان (ستوده و پادشاه گیتی)

منسوب به امير، اميرانه، شاهانه

آسمان، فلک، اقبال، نام نوایی در موسیقی

شاه، امير و سلطان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید