فهیم رضا

ترکیب دو اسم فهیم و رضا (دانا و خشنود)

جنسیت اسم فهیم رضا

پسر

فهیم رضا به انگلیسی

fahim-reza

تعداد فهیم رضا ها در ایران

495

تلفظ فهیم رضا به فارسی

فهیم رضا

ریشه اسم فهیم رضا

عربی

تلفظ فهیم رضا به انگلیسی

/f.-rezā/

رنگ اسم فهیم رضا

بنفش

ابجد اسم فهیم رضا

1136

ابجد وسیط اسم فهیم رضا

44

ابجد صغیر اسم فهیم رضا

29

درباره نام فهیم رضا

فهیم رضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فهیم رضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فهیم رضا که در انگلیسی به صورت fahim-reza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 495 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فهیم رضا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فهیم رضا و معنی اسم فهیم رضا

ریشه اسم فهیم رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فهیم رضا عربی می باشد و تلفظ فهیم رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فهیم رضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فهیم رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فهیم رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فهیم رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فهیم و رضا:
فهیم: باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، تیزفهم
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم فهیم رضا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فهیم و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فهیم رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فهیم رضا عدد " 1136 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فهیم رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فهیم رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فهیم رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فهیم رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام شخصی در داستان وامق و عذرا

روشن، آشکار، نمایان

ترکیب دو اسم امیر و ساسان (فرمانروا و خلوت نشین)

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

همانند خورشید

امپراتور، حاکم

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

ترکیب دو اسم فتح و الله (پیروزی و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید