فصیحه

خوش سخن

جنسیت اسم فصیحه

دختر

فصیحه به انگلیسی

fasihe

تعداد فصیحه ها در ایران

435

تلفظ فصیحه به فارسی

فصيحه

ریشه اسم فصیحه

عربی

تلفظ فصیحه به انگلیسی

/fasihe/

رنگ اسم فصیحه

صورتی

ابجد اسم فصیحه

193

ابجد وسیط اسم فصیحه

37

ابجد صغیر اسم فصیحه

22

درباره نام فصیحه

فصیحه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فصیحه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فصیحه که در انگلیسی به صورت fasihe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 435 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فصیحه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فصیحه و معنی اسم فصیحه

ریشه اسم فصیحه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فصیحه عربی می باشد و تلفظ فصیحه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فصيحه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fasihe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فصیحه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فصیحه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فصیحه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث فصیح، ویژگی کسی که خوب سخن بگوید و کلامش بدون ابهام باشد، زبان آور، خوش سخن

معنی اسم فصیحه در ثبت احوال

(مؤنث فصيح)، ، فصیح

حروف ابجد و طالع بینی نام فصیحه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فصیحه عدد " 193 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فصیحه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فصیحه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فصیحه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فصیحه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

نام کوهی در آذربایجان

دارنده‌ی روح خوب و نیک‌اندیش

گرامی، ارجمند، محترم

کسی كه سجده مي‌كند، سجده كننده

زندگی

بنده ی خدای بخشنده

پرهیزکاری، پارسایی، پاکدامنی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید