فرید رضا

ترکیب دو اسم فرید و رضا (یگانه و خشنود)

جنسیت اسم فرید رضا

پسر

فرید رضا به انگلیسی

farid-reza

تعداد فرید رضا ها در ایران

417

تلفظ فرید رضا به فارسی

فريدرضا

ریشه اسم فرید رضا

عربی

تلفظ فرید رضا به انگلیسی

/f.-rezā/

رنگ اسم فرید رضا

صورتی

ابجد اسم فرید رضا

1295

ابجد وسیط اسم فرید رضا

47

ابجد صغیر اسم فرید رضا

26

درباره نام فرید رضا

فرید رضا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرید رضا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرید رضا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 417 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرید رضا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فرید رضا و معنی اسم فرید رضا

ریشه اسم فرید رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرید رضا عربی می باشد و تلفظ فرید رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فريدرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرید رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرید رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرید رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فرید و رضا:
فرید: یگانه، یکتا، بی نظیر، بی‌مانند
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم فرید رضا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فريد و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرید رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرید رضا عدد " 1295 " و ابجد وسیط " 47 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرید رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرید رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرید رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرید رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوه و جلال، عظمت، دارای قدرت، نیرومند و با شکوه

سردار سپاه، فرمانده لشکر، بزرگ، حاکم، شاه، رهبر

رنگ‌ها، نوع‌ها، رنگارنگ، رنگين

همچون آتش سرزنده و روشن

نیرو، قدرت

درخشنده، دارای عظمت و شکوه

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

باران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید