فروردین

نام يكی از فرشتگان در آيين زرتشتی، نام اولین ماه هر سال خورشیدی

جنسیت اسم فروردین

دختر

فروردین به انگلیسی

farvardin

تعداد فروردین ها در ایران

351

تلفظ فروردین به فارسی

فروردين

ریشه اسم فروردین

فارسی

تلفظ فروردین به انگلیسی

/farvardin/

رنگ اسم فروردین

سبز

ابجد اسم فروردین

550

ابجد وسیط اسم فروردین

46

ابجد صغیر اسم فروردین

28

درباره نام فروردین

فروردین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فروردین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فروردین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 351 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فروردین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم فروردین و معنی اسم فروردین

ریشه اسم فروردین

همانطور که گفتیم ریشه اسم فروردین فارسی می باشد و تلفظ فروردین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فروردين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farvardin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فروردین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فروردین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فروردین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فروردین در فرهنگ فارسی:
در آیین زردشتی یکی از ایزدان موکل بروز نوزدهم هر ماه شمسی ( فروردین روز ) و ماه اول هر سال شمسی ( فروردین ماه )
ماه اول سال خورشیدی، ماه اول بهار، وروزنوزدهم ازهرماه خورشیدی

معنی اسم فروردین در ثبت احوال

۱- فروردهاي پاكان و فروهرهاي پارسيان؛ ۲- در آيين زرتشتي يكي از فرشتگان موكل به روز نوزدهم هر ماه شمسي (فروردين روز)؛ ۳- ماه اول هر سال شمسي (فروردين ماه).

حروف ابجد و طالع بینی نام فروردین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فروردین عدد " 550 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فروردین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فروردین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فروردین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فروردین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرام، موقر، شکیبا

شاه پری‌ها، عنبر

آینده، زمان آینده

ترکیب دو اسم علی و صالح ( بلند قدر و نیکوکار )

حوری زیبا چشم

ترکیب دو اسم سرور و اعظم (بزرگ و بزرگوارتر)

صورت دیگر اسم رامتین، سازنده و نوازنده

مکان نورانی، چراغدان، طاقی بلند که چراغ را در آن گذارند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید