فردخت

دختر شکوهمند، دختر زیبایی

جنسیت اسم فردخت

دختر

فردخت به انگلیسی

far dokht

تعداد فردخت ها در ایران

468

تلفظ فردخت به فارسی

فردخت

ریشه اسم فردخت

فارسی

تلفظ فردخت به انگلیسی

/far dokht/

رنگ اسم فردخت

طلایی

ابجد اسم فردخت

1284

ابجد وسیط اسم فردخت

24

ابجد صغیر اسم فردخت

24

درباره نام فردخت

فردخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فردخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فردخت که در انگلیسی به صورت far dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 468 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فردخت

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فردخت و معنی اسم فردخت

ریشه اسم فردخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم فردخت فارسی می باشد و تلفظ فردخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فردخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /far dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فردخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فردخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فردخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختری که شکوه و جلال آن در بیننده شگفتی و تحسین پدید آورد، دختر مایه‌ی جلال و شکوه، دختری که دارای زیبایی و برازندگی است.

معنی اسم فردخت در ثبت احوال

[فر = شکوه و جلال که در بیننده شگفتی و تحسین پدید آورَد؛ (به مجاز) مایه‌ي جلال و شکوه؛ زیبایی و برازندگی + دخت = دختر] 1- روی هم به معنی دختری که شکوه و جلال آن در بیننده شگفتی و تحسین پدید آورد؛ 2- دختر مایه‌ي جلال و شکوه، دختری که دارای زیبایی و برازندگی است.

حروف ابجد و طالع بینی نام فردخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فردخت عدد " 1284 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فردخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فردخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فردخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فردخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر تابنده و شاد

منسوب به شرمین، شرمین

مرد، نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

دلیر، شجاع

بنده‌ خدای بسيار آمرزنده

زیبارویان، خوبرویان، نشان، مدال

آرزو، خواستن چیزی همراه با فروتنی و تواضع

شنونده و اطاعت کننده امر خدا، پیامبر بنی اسرائیل، پسر ابراهيم نبی (ع) و هاجر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید