فرحزاد

زاده ی شادی و خوشی

جنسیت اسم فرحزاد

دختر

فرحزاد به انگلیسی

farahzad

تعداد فرحزاد ها در ایران

504

تلفظ فرحزاد به فارسی

فرحزاد

ریشه اسم فرحزاد

فارسی , عربی

تلفظ فرحزاد به انگلیسی

/farahzād/

رنگ اسم فرحزاد

بنفش

ابجد اسم فرحزاد

300

ابجد وسیط اسم فرحزاد

36

ابجد صغیر اسم فرحزاد

30

درباره نام فرحزاد

فرحزاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرحزاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرحزاد، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 504 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرحزاد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فرحزاد و معنی اسم فرحزاد

ریشه اسم فرحزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرحزاد فارسی , عربی می باشد و تلفظ فرحزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرحزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farahzād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرحزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرحزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرحزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زاده ی شادمانی و سرور، ویژگی کسی که تولدش موجب شادمانی و سرور است، نوزاد خوش قدم و خوش یمن

معنی اسم فرحزاد در ثبت احوال

(فرح = شادمانی و سرور + زاد = زاده)، 1- زاده ی شادمانی و سرور؛ 2- ویژگی کسی که تولدش موجب شادمانی و سرور است؛ 3- (به مجاز) نوزاد خوشقدم و خوش یمن.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرحزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرحزاد عدد " 300 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرحزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرحزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرحزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرحزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوهمند و با جلال و جبروت

میثم تمار از اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع)، پاي و سپل شتر كه محكم به زمين كوبيده شود

حالت استواري و سنگيني در رفتار

عالي، بلند مرتبه، منسوب به سام پسر نوح نبی (ع)

نام نوعی پرنده سخنگو و زیبا، نام نوعی گل، شیشه، کیمیا

زرین، از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

تپه‌های به هم پیوسته‌ی دامنه کوه، نام یکی از هفت دستگاه موسیقی ایرانی

ساید، ساینده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید