فرحانه

مؤنث فرحان ،شاد، مسرور، خوشحال

جنسیت اسم فرحانه

دختر

فرحانه به انگلیسی

farhaneh

تعداد فرحانه ها در ایران

1,932

تلفظ فرحانه به فارسی

فَرحانه

ریشه اسم فرحانه

عربی

تلفظ فرحانه به انگلیسی

/farhāne/

رنگ اسم فرحانه

صورتی

ابجد اسم فرحانه

344

ابجد وسیط اسم فرحانه

32

ابجد صغیر اسم فرحانه

29

درباره نام فرحانه

فرحانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرحانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرحانه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,932 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرحانه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فرحانه و معنی اسم فرحانه

ریشه اسم فرحانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرحانه عربی می باشد و تلفظ فرحانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرحانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farhāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرحانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرحانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرحانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث فرحان
فرحان: شاد، مسرور، خوشحال

معنی اسم فرحانه در فرهنگ فارسی:
مونث فرحان، کماد سفید، شادان

معنی اسم فرحانه در ثبت احوال

(مؤنث فرحان)، فرحان.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرحانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرحانه عدد " 344 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرحانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرحانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرحانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرحانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جدید، تازه، زیبا، جالب، آفریننده، از نام های خداوند

ابهت، فرّ و شکوه، هیبت، حمله

خورشید آریایی، بانوی درخشان

سیمین، زیبا، سفید و درخشان

منسوب به بهار، بهاری

نامدار، مشهور

آگرین، آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

ترکیب دو اسم امیر و مسعود (پادشاه و نيک‌بخت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران