فرجام

سرانجام، عاقبت، پايان

جنسیت اسم فرجام

پسر

فرجام به انگلیسی

farjam

تعداد فرجام ها در ایران

2,541

تلفظ فرجام به فارسی

فَرجام

ریشه اسم فرجام

فارسی

تلفظ فرجام به انگلیسی

/farjām/

رنگ اسم فرجام

زرد

ابجد اسم فرجام

324

ابجد وسیط اسم فرجام

24

ابجد صغیر اسم فرجام

18

درباره نام فرجام

فرجام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرجام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرجام که در انگلیسی به صورت farjam نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,541 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرجام

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فرجام و معنی اسم فرجام

ریشه اسم فرجام

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرجام فارسی می باشد و تلفظ فرجام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرجام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farjām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرجام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرجام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرجام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنیاسم فرجام در لغت نامه دهخدا:
بر وزن و معنی انجام است که به معنی انتها و آخر باشد، عاقبت، خاتمه، ختام.


معنی اسم فرجام در فرهنگ فارسی:
۱. پایان، انجام، عاقبت، آخر ۲. آخرین شرابی که از صراحی در جام ریخته شود ۳. سود، فایده ۴. سعادت، خوشبختی ۵. رسیدگی در دیوان کشور

معنی اسم فرجام در فرهنگ معین:
۱. پایان، انجام ۲. نتیجه


معنی اسم فرجام در فرهنگ فارسی عمید:
۱. انجام، پایان، عاقبت، آخر کار.
۲. تجدیدنظر در رٲی دادگاه که توسط دیوان عالی کشور صورت می گیرد.

معنی اسم فرجام در ثبت احوال

سرانجام، عاقبت، پايان.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرجام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرجام عدد " 324 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرجام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرجام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرجام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرجام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرزوبخش، مرادبخش

گلرخ، دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

هنگام بهار، فصل بهار

بوی خوش

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

خوش کام، بهترین آرزو

آن که به کشورها و نواحی مختلف جهان سفر می کند

آهو، غزال، چشمِ زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید