فرجاد

فاضل، دانشمند، حکیم

جنسیت اسم فرجاد

پسر

فرجاد به انگلیسی

farjad

تعداد فرجاد ها در ایران

1,512

تلفظ فرجاد به فارسی

فَرجاد

ریشه اسم فرجاد

فارسی

تلفظ فرجاد به انگلیسی

/farjād/

رنگ اسم فرجاد

زرد

ابجد اسم فرجاد

288

ابجد وسیط اسم فرجاد

24

ابجد صغیر اسم فرجاد

18

درباره نام فرجاد

فرجاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرجاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرجاد که در انگلیسی به صورت farjad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,512 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرجاد

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فرجاد و معنی اسم فرجاد

ریشه اسم فرجاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرجاد فارسی می باشد و تلفظ فرجاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرجاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farjād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرجاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرجاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرجاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرجاد در لغت نامه دهخدا:
فاضل، دانا، دانشمند، ظاهراً برساخته ی فرقه ی آذرکیوان است.

معنی اسم فرجاد در ثبت احوال

(دساتیر) فاضل و دانشمند.
(از برساخته‌هاي فرقه‌ي آذركيوان ـ حاشيه‌ي برهان چ.
معين)

حروف ابجد و طالع بینی نام فرجاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرجاد عدد " 288 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرجاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرجاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرجاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرجاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ناز و زیبا مانند ماه، ماه‌روی زیبا

ترکیب دو اسم عزیز و الله (گرامی و خدا)

بزرگوار، از اسامی خداوند

گرامی، ارجمند، محترم

ترکیبی از دو اسم محمد و رضا (ستوده و خشنود)

مونث ناجی، مسلمانان

زمان ولادت، تولد

مقدس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید