فخرالزمان

شخص برجسته و مایه مباهات در زمان خود

جنسیت اسم فخرالزمان

دختر

فخرالزمان به انگلیسی

fakhrozzaman

تعداد فخرالزمان ها در ایران

3,207

تلفظ فخرالزمان به فارسی

فخرالزمان

ریشه اسم فخرالزمان

عربی

تلفظ فخرالزمان به انگلیسی

/fakhrozzamān/

رنگ اسم فخرالزمان

بنفش

ابجد اسم فخرالزمان

1009

ابجد وسیط اسم فخرالزمان

37

ابجد صغیر اسم فخرالزمان

37

درباره نام فخرالزمان

فخرالزمان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فخرالزمان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فخرالزمان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,207 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فخرالزمان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فخرالزمان و معنی اسم فخرالزمان

ریشه اسم فخرالزمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم فخرالزمان عربی می باشد و تلفظ فخرالزمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فخرالزمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fakhrozzamān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فخرالزمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فخرالزمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فخرالزمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.


شخص برجسته، گزیده که مایه مباهات در زمان خود است.

معنی اسم فخرالزمان در ثبت احوال

شخص برجسته، گزيده، و مايه‌ي مباهات در زمان خود.

حروف ابجد و طالع بینی نام فخرالزمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فخرالزمان عدد " 1009 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فخرالزمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فخرالزمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فخرالزمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فخرالزمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فردوس، بهشت

گل رو، زیبا روی

ترکیب دو اسم امیر و شایان (پادشاه و شايسته)

آریایی، آزاده، نجيب

نقش برجسته با رشته های نقره و طلا روی پارچه

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید