فایضه

مؤنث فائض، فيض رسان، فايده بخش

جنسیت اسم فایضه

دختر

فایضه به انگلیسی

fayeze

تعداد فایضه ها در ایران

4,992

تلفظ فایضه به فارسی

فايضه (فائضه)

ریشه اسم فایضه

عربی

تلفظ فایضه به انگلیسی

/fāyeze، fā’eze/

رنگ اسم فایضه

زرد

ابجد اسم فایضه

896

ابجد وسیط اسم فایضه

32

ابجد صغیر اسم فایضه

23

درباره نام فایضه

فایضه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فایضه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فایضه که در انگلیسی به صورت fayeze نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,992 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فایضه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فایضه و معنی اسم فایضه

ریشه اسم فایضه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فایضه عربی می باشد و تلفظ فایضه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فايضه (فائضه) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fāyeze، fā’eze/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فایضه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فایضه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فایضه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فیض دهنده ، فایده رسان

معنی اسم فایضه در ثبت احوال

(مؤنث فايض، فائض) فيض رسان، فايده بخش (زن).

حروف ابجد و طالع بینی نام فایضه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فایضه عدد " 896 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فایضه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فایضه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فایضه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فایضه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هوشیار، نجيب، بزرگ

شبان، چوپان

دانشمند، فیلسوف، پزشک، دانا، خردمند، از نام های پروردگار

تخت و اورنگ پادشاهان

سیراب، شاداب، تر و تازه

بااحتیاط، هوشیار

نجات دهنده، فرزند حضرت مريم ملقب به مسيح و از پيغمبران الهی، پرتو آفتاب

اولین، نخستین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید