فاطمه یکتا

ترکیب دو اسم فاطمه و یکتا (رانده شده از آتش و یگانه)

جنسیت اسم فاطمه یکتا

دختر

فاطمه یکتا به انگلیسی

fateme-yekta

تعداد فاطمه یکتا ها در ایران

393

تلفظ فاطمه یکتا به فارسی

فاطمه یکتا

ریشه اسم فاطمه یکتا

فارسی , عربی

تلفظ فاطمه یکتا به انگلیسی

/f.-yektā/

رنگ اسم فاطمه یکتا

آبی

ابجد اسم فاطمه یکتا

566

ابجد وسیط اسم فاطمه یکتا

50

ابجد صغیر اسم فاطمه یکتا

26

درباره نام فاطمه یکتا

فاطمه یکتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه یکتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه یکتا که در انگلیسی به صورت fateme-yekta نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 393 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه یکتا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فاطمه یکتا و معنی اسم فاطمه یکتا

ریشه اسم فاطمه یکتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه یکتا فارسی , عربی می باشد و تلفظ فاطمه یکتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه یکتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-yektā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه یکتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه یکتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه یکتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و یکتا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
یکتا: یگانه، بی نظیر، بی‌همتا، تنها، صمیمی، یک رنگ، بی‌ریا

معنی اسم فاطمه یکتا در ثبت احوال

۱- از نام‌هاي مركب، فاطمه و یکتا؛ ۲- فاطمه ی یگانه و بی نظیر.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه یکتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه یکتا عدد " 566 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه یکتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه یکتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه یکتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه یکتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

منسوب به سایه

پدر، استوار، امین، پرورنده

ترکیب دو اسم محمد و سهیل (ستوده و نام ستاره‌ای درخشان)

ترکیب دو اسم ماه و تابان (زیبا و روشن)

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

یار حضرت مهدی (عج)

جهان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید