فاطمه محیا

ترکیب دو اسم فاطمه و محیا (رانده شده از آتش، زندگی)

جنسیت اسم فاطمه محیا

دختر

فاطمه محیا به انگلیسی

fateme-mahya

تعداد فاطمه محیا ها در ایران

2,376

تلفظ فاطمه محیا به فارسی

فاطمه‌محيا

ریشه اسم فاطمه محیا

عربی

تلفظ فاطمه محیا به انگلیسی

/f.-mahyā/

رنگ اسم فاطمه محیا

نارنجی

ابجد اسم فاطمه محیا

194

ابجد وسیط اسم فاطمه محیا

50

ابجد صغیر اسم فاطمه محیا

32

درباره نام فاطمه محیا

فاطمه محیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه محیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه محیا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,376 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه محیا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فاطمه محیا و معنی اسم فاطمه محیا

ریشه اسم فاطمه محیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه محیا عربی می باشد و تلفظ فاطمه محیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌محيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-mahyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه محیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه محیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه محیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و محیا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام (ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
محیا: زندگی، حیات

معنی اسم فاطمه محیا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و محيا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه محیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه محیا عدد " 194 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه محیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه محیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه محیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه محیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آسان، فراخی، به سهولت، گشایش، راحتی

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

نام یکی از صورت‌های فلکی ،نام نوعی پرنده

بسیار فهمیده و دانا

بانوی شاد، دختر شاد و سرخش

ایلیا

زیبارو، آتشین، سرخ‌روی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید