فاطمه سبا

ترکیب دو اسم فاطمه و سبا (رانده شده از آتش و انسان)

جنسیت اسم فاطمه سبا

دختر

فاطمه سبا به انگلیسی

fateme-saba

تعداد فاطمه سبا ها در ایران

438

تلفظ فاطمه سبا به فارسی

فاطمه‌سبا

ریشه اسم فاطمه سبا

عربی

تلفظ فاطمه سبا به انگلیسی

/f.-sabā/

رنگ اسم فاطمه سبا

قرمز

ابجد اسم فاطمه سبا

198

ابجد وسیط اسم فاطمه سبا

30

ابجد صغیر اسم فاطمه سبا

27

درباره نام فاطمه سبا

فاطمه سبا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه سبا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه سبا که در انگلیسی به صورت fateme-saba نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 438 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه سبا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم فاطمه سبا و معنی اسم فاطمه سبا

ریشه اسم فاطمه سبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه سبا عربی می باشد و تلفظ فاطمه سبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌سبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-sabā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه سبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه سبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه سبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و سبا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
سبا: سی و چهارمین سوره قرآن، (مجاز) انسان

معنی اسم فاطمه سبا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا فاطمه و سبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه سبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه سبا عدد " 198 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه سبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه سبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه سبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه سبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و صادق (ستوده و راستگو)

با تدبیر و خردمند، نام وزیر حضرت سلیمان (ع)

موجب نظم و آراستگی در دین

خوب و نيكو

زیبا چون ماه و پری

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

گلرخ، دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

ترکیب دو اسم محمد و آریان (ستوده و آریایی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید