فاطمه ریحانه

ترکیب دو اسم فاطمه و ریحانه (رانده شده از آتش و گیاهی خوشبو)

جنسیت اسم فاطمه ریحانه

دختر

فاطمه ریحانه به انگلیسی

fatemeh-reyhaneh

تعداد فاطمه ریحانه ها در ایران

444

تلفظ فاطمه ریحانه به فارسی

فاطمه ریحانه

ریشه اسم فاطمه ریحانه

عربی

تلفظ فاطمه ریحانه به انگلیسی

/f.-reyhane/

رنگ اسم فاطمه ریحانه

نارنجی

ابجد اسم فاطمه ریحانه

409

ابجد وسیط اسم فاطمه ریحانه

61

ابجد صغیر اسم فاطمه ریحانه

40

درباره نام فاطمه ریحانه

فاطمه ریحانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه ریحانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه ریحانه که در انگلیسی به صورت fatemeh-reyhaneh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 444 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه ریحانه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فاطمه ریحانه و معنی اسم فاطمه ریحانه

ریشه اسم فاطمه ریحانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه ریحانه عربی می باشد و تلفظ فاطمه ریحانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه ریحانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-reyhane/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه ریحانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه ریحانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه ریحانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و ریحانه:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
ریحانه: گل خوش بو، یکی از القاب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم فاطمه ریحانه در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و ریحانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه ریحانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه ریحانه عدد " 409 " و ابجد وسیط " 61 " ، ابجد صغیر " 40 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه ریحانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه ریحانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه ریحانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه ریحانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی خوش چهره

شکوه و عظمت دین، نام شاعر و عارف بزرگ قرن هفتم، مولانا جلال الدین بلخی

مشهور، نامدار، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است

گرامی، ارجمند، محترم، از صفات پروردگار

مهربان، دلسوز

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

نصیحت کننده، پند دهنده، خیرخواه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید