فاطمه درسا

ترکیب دو اسم فاطمه و درسا (رانده شده از آتش و ارزشمند)

جنسیت اسم فاطمه درسا

دختر

فاطمه درسا به انگلیسی

fateme-dorsa

تعداد فاطمه درسا ها در ایران

462

تلفظ فاطمه درسا به فارسی

فاطمه درسا

ریشه اسم فاطمه درسا

فارسی , عربی

تلفظ فاطمه درسا به انگلیسی

/f.-dorsā/

رنگ اسم فاطمه درسا

زرد

ابجد اسم فاطمه درسا

400

ابجد وسیط اسم فاطمه درسا

40

ابجد صغیر اسم فاطمه درسا

31

درباره نام فاطمه درسا

فاطمه درسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه درسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه درسا که در انگلیسی به صورت fateme-dorsa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 462 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه درسا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فاطمه درسا و معنی اسم فاطمه درسا

ریشه اسم فاطمه درسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه درسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ فاطمه درسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه درسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-dorsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه درسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه درسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه درسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و درسا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
درسا: مانند مروارید، (به مجاز) گران قیمت و ارزشمند

معنی اسم فاطمه درسا در ثبت احوال

(عربي ـ فارسی) از نام‌هاي مركب، فاطمه و درسا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه درسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه درسا عدد " 400 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه درسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه درسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه درسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه درسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زاده پری، زیبا، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

باعث بزرگی و عظمت دین

زن كمر باريك

مانند آب، (مجاز) زیبا و با طراوت

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

موجب سرافرازی آیین، سبب رفعت و بزرگی دین

ترکیب دو اسم امیر و عادل (فرمانروا و دادگر)

عزيز و محبوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید