فاخته

پرنده ای خاکی رنگ کوچکتر از کبوتر، از اصول موسیقی قدیم

جنسیت اسم فاخته

دختر

فاخته به انگلیسی

fakhteh

تعداد فاخته ها در ایران

1,236

تلفظ فاخته به فارسی

فاخته

ریشه اسم فاخته

فارسی , عربی

تلفظ فاخته به انگلیسی

/fākhte/

رنگ اسم فاخته

آبی

ابجد اسم فاخته

1086

ابجد وسیط اسم فاخته

18

ابجد صغیر اسم فاخته

24

درباره نام فاخته

فاخته یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاخته دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاخته که در انگلیسی به صورت fakhteh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,236 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاخته

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فاخته و معنی اسم فاخته

ریشه اسم فاخته

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاخته فارسی , عربی می باشد و تلفظ فاخته در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاخته " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fākhte/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاخته بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاخته در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاخته در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فاخته در لغت نامه دهخدا:
مرغی است خاکستری رنگ مطوق به طوق سیاه. آن را قلیل الالفت دانسته اند. بجهت آوازش آن را کوکو نیز گویند، قمری، فانیز، صلصل، از کبوتر کوچکتر و نشانها و علامتهای او با کبوتر تباین تام دارد، صدایش نرم و حزن انگیز است، چشمانش شیرین و خوش نگاه است، نام اصل یازدهم از هفده بحر اصول موسیقی، فاخته ضرب

معنی اسم فاخته در فرهنگ معین:
کوکو، پرنده ای است خاکی رنگ شبیه کبوتر و کمی کوچک تر از آن که دور گردنش طوقی سیاه دارد.

معنی اسم فاخته در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پرنده ای خاکی رنگ، کوچک تر از کبوتر، با طوق دور گردن که گوشت آن برای معالجه رعشه، فالج، و سستی اعضا مفید است، کالنجه، کوکو، قمری
۲. (موسیقی) [قدیمی] نوعی رعایت ضرب و زمان در موسیقی قدیم

معنی اسم فاخته در ثبت احوال

۱- پرنده‌اي از خانواده‌ي كبوتر؛ كوكو، صلصل؛ ۲- (در قديم) (در موسيقي ايراني) از اصول موسيقي قديم، فاخته ضرب؛ ۳- (اَعلام) دختر ابوطالب و خواهر اميرالمؤمنين(ع) مكني [كنيه‌ي او] به ام هاني.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاخته

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاخته عدد " 1086 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاخته گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاخته چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاخته

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاخته

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرستاده شده، فرستنده، رسول صاحب كتاب، ساده و روان

بزرگی و منزلت، نام نوازنده نامدار دربار خسروپرویز پادشاه ساسانی

عاقل، خردمند، دانشمند، فرزانه

ترکیب دو اسم فاطمه و نسا (رانده شده از آتش و زنان)

صبرکننده، شکیبا

ترکیب دو اسم محمد و اشکان (ستوده و منسوب به اشک)

ترکیب دو اسم محمد و حسان (ستوده و بسیار نیکو)

شادی بخش ایل، مایه شادی طایفه، حاکم، رهبر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید