علی جواد

ترکیب دو اسم علی و جواد (شریف و بخشنده)

جنسیت اسم علی جواد

پسر

علی جواد به انگلیسی

ali-javad

تعداد علی جواد ها در ایران

426

تلفظ علی جواد به فارسی

علی جواد

ریشه اسم علی جواد

عربی

تلفظ علی جواد به انگلیسی

/a.-javād/

رنگ اسم علی جواد

آبی

ابجد اسم علی جواد

124

ابجد وسیط اسم علی جواد

40

ابجد صغیر اسم علی جواد

25

درباره نام علی جواد

علی جواد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی جواد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی جواد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 426 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی جواد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم علی جواد و معنی اسم علی جواد

ریشه اسم علی جواد

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی جواد عربی می باشد و تلفظ علی جواد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی جواد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-javād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی جواد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی جواد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی جواد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و جواد:
علی: بلند مرتبه، شریف، رفعت، بزرگواری، دارای علت، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام اول شیعیان
جواد: بخشنده، جوانمرد، از نام‌ها و صفات خداوند
معنی اسم علی جواد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ، علي و جواد.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی جواد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی جواد عدد " 124 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی جواد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی جواد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی جواد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی جواد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خسرو، عنوان هر يك از پادشاهان ساسانی

كنايه از زيبارو

گلی است سفید و بغایت خوشبو

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

یاری دهنده، دوست، پشتیبان، حامی

زمان ولادت، تولد

منسوب به صبر

گل ریزنده، افشاننده گل، گل پاشیدن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید