علیمه

مونث علیم، دانا، آگاه

جنسیت اسم علیمه

دختر

علیمه به انگلیسی

alime

تعداد علیمه ها در ایران

342

تلفظ علیمه به فارسی

عليمه

ریشه اسم علیمه

عربی

تلفظ علیمه به انگلیسی

/alime/

رنگ اسم علیمه

بنفش

ابجد اسم علیمه

155

ابجد وسیط اسم علیمه

35

ابجد صغیر اسم علیمه

20

درباره نام علیمه

علیمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم علیمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم علیمه که در انگلیسی به صورت alime نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 342 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم علیمه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم علیمه و معنی اسم علیمه

ریشه اسم علیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم علیمه عربی می باشد و تلفظ علیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عليمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alime/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث علیم
علیم: دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

معنی اسم علیمه در ثبت احوال

(مؤنث عليم)

حروف ابجد و طالع بینی نام علیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علیمه عدد " 155 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرورش یافته مردم گیل (گیلان)

پایه و اساس دین

سپاس و شكرگزاري

(به مجاز) توجه، پناه، حمايت، حشمت و بزرگی

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

موجب نیکی آیین

با شرم و حیا

دختری كه گيسوی بلند و زيبا دارد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید