عطریه

منسوب به عطر، معطر، خوشبو

جنسیت اسم عطریه

دختر

عطریه به انگلیسی

atriyeh

تعداد عطریه ها در ایران

1,926

تلفظ عطریه به فارسی

عطريه

ریشه اسم عطریه

عربی

تلفظ عطریه به انگلیسی

/a(e)triye/

رنگ اسم عطریه

آبی

ابجد اسم عطریه

294

ابجد وسیط اسم عطریه

42

ابجد صغیر اسم عطریه

15

درباره نام عطریه

عطریه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عطریه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عطریه که در انگلیسی به صورت atriyeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,926 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عطریه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عطریه و معنی اسم عطریه

ریشه اسم عطریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عطریه عربی می باشد و تلفظ عطریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عطريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a(e)triye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عطریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عطریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عطریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عطریه در لغت نامه دهخدا:
مؤنث عِطری. خوشبو. ج، عطریّات، خوشبویی

معنی اسم عطریه در ثبت احوال

(عطر + ايه (پسوند نسبت))، منسوب به عطر؛ معطر، خوشبو.

حروف ابجد و طالع بینی نام عطریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عطریه عدد " 294 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عطریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عطریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عطریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عطریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سوار بر اسب، (به مجاز) دلاور، جنگجو، دلیر

وزيدن نسيم

نهاد، سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

زيبا و دوست داشتنی

دختر نیک و خوب

بازگشت به سوی خدا، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

ترکیب دو اسم محمد و سلمان (ستوده و بدون عیب)

وعده داده شده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید