عصام الدین

بندِ دين، موجب شرافت دين

جنسیت اسم عصام الدین

پسر

عصام الدین به انگلیسی

esamoddin

تعداد عصام الدین ها در ایران

345

تلفظ عصام الدین به فارسی

عِصام‌الدين

ریشه اسم عصام الدین

عربی

تلفظ عصام الدین به انگلیسی

/esāmoddin/

رنگ اسم عصام الدین

سبز

ابجد اسم عصام الدین

296

ابجد وسیط اسم عصام الدین

44

ابجد صغیر اسم عصام الدین

26

درباره نام عصام الدین

عصام الدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عصام الدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عصام الدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 345 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عصام الدین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم عصام الدین و معنی اسم عصام الدین

ریشه اسم عصام الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم عصام الدین عربی می باشد و تلفظ عصام الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عِصام‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /esāmoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عصام الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عصام الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عصام الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بندِ دین، موجب شرافت دین، (اَعلام) لقب برخی از اشخاص در تاریخ.

معنی اسم عصام الدین در ثبت احوال

1- بندِ دين، موجب شرافت دين؛ 2- (اَعلام) لقب برخي از اشخاص در تاريخ.

حروف ابجد و طالع بینی نام عصام الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عصام الدین عدد " 296 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عصام الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عصام الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عصام الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عصام الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

منسوب به آریا، آریایی

شراره آتش، روشنی

یار سلطان، ملازم شاه

بزرگ زاده، شاهزاده، زاده ماه، زیبا

دارای نیروی راستی

دلاور

تبسم، لبخند زدن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید