عسل ناز

ترکیب دو اسم عسل و ناز (بسیار شیرین و کرشمه)

جنسیت اسم عسل ناز

دختر

عسل ناز به انگلیسی

asal-naz

تعداد عسل ناز ها در ایران

348

تلفظ عسل ناز به فارسی

عسل ناز

ریشه اسم عسل ناز

فارسی , عربی

تلفظ عسل ناز به انگلیسی

/a.-nāz/

رنگ اسم عسل ناز

بنفش

ابجد اسم عسل ناز

218

ابجد وسیط اسم عسل ناز

26

ابجد صغیر اسم عسل ناز

29

درباره نام عسل ناز

عسل ناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عسل ناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عسل ناز، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 348 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عسل ناز

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عسل ناز و معنی اسم عسل ناز

ریشه اسم عسل ناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم عسل ناز فارسی , عربی می باشد و تلفظ عسل ناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عسل ناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عسل ناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عسل ناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عسل ناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم عسل و ناز:
عسل: انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی
ناز: کرشمه، غمزه

معنی اسم عسل ناز در ثبت احوال

۱- عسل زیبا و قشنگ؛ ۲- (به مجاز) ویژگی دختری که شیرین و قشنگ و زیباست.

حروف ابجد و طالع بینی نام عسل ناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عسل ناز عدد " 218 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عسل ناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عسل ناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عسل ناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عسل ناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنايی، چراغ

(به مجاز) بهار، روز نو، نام یکی از نواهای موسیقی

تخت و اورنگ پادشاهان

مانند آب، (مجاز) زیبا و با طراوت

ستایش، دعا، شكر، سپاس

زیبا چون ماه و پری

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

روشن، آشكار، درخشان، مشهور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید