عرفات

جای توقف حجاج در نزدیکی مکه

جنسیت اسم عرفات

پسر

عرفات به انگلیسی

arafat

تعداد عرفات ها در ایران

486

تلفظ عرفات به فارسی

عَرفات

ریشه اسم عرفات

عربی

تلفظ عرفات به انگلیسی

/arafāt/

رنگ اسم عرفات

بنفش

ابجد اسم عرفات

751

ابجد وسیط اسم عرفات

31

ابجد صغیر اسم عرفات

22

درباره نام عرفات

عرفات یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عرفات را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عرفات، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 486 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عرفات

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عرفات و معنی اسم عرفات

ریشه اسم عرفات

همانطور که گفتیم ریشه اسم عرفات عربی می باشد و تلفظ عرفات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَرفات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arafāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عرفات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عرفات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عرفات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دشتی است در حدود ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی مکه مکرمه در عربستان سعودی، جای توقف حجاج در روز نهم ذی الحجه در نزدیکی مکه

معنی اسم عرفات در ثبت احوال

(اَعلام) (= عرفه) دشتی در حدود 21 کیلومتری شرق مکه، در جنوب کوهی به همین نام، که حاجيان از ظهر تا غروب روز 9 ذيحجه را در آن می‌گرانند.

حروف ابجد و طالع بینی نام عرفات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عرفات عدد " 751 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عرفات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عرفات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عرفات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عرفات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا مانند ماه

پرهيزگار، باتقوا، لقب نهمين امام شيعيان

ترکیب دو اسم محمد و عماد (ستوده و تکیه‌گاه)

مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

توانایی، قدرت، جرأت، فرصت

بنده خدای یکتا و یگانه

آشکار، روشن، آشکار کننده

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید