عبدالفتاح

بنده پروردگار گشاینده دشواری ها

جنسیت اسم عبدالفتاح

پسر

عبدالفتاح به انگلیسی

abdolfttah

تعداد عبدالفتاح ها در ایران

3,222

تلفظ عبدالفتاح به فارسی

عبدالفتاح

ریشه اسم عبدالفتاح

عربی

تلفظ عبدالفتاح به انگلیسی

/abdolfttāh/

رنگ اسم عبدالفتاح

آبی

ابجد اسم عبدالفتاح

596

ابجد وسیط اسم عبدالفتاح

44

ابجد صغیر اسم عبدالفتاح

38

درباره نام عبدالفتاح

عبدالفتاح یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالفتاح را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالفتاح، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,222 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالفتاح

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عبدالفتاح و معنی اسم عبدالفتاح

ریشه اسم عبدالفتاح

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالفتاح عربی می باشد و تلفظ عبدالفتاح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالفتاح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolfttāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالفتاح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالفتاح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالفتاح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده ی گشاینده (خدای)،بنده پروردگار گشاینده دشواریها

معنی اسم عبدالفتاح در ثبت احوال

بنده‌ي خداي گشاينده.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالفتاح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالفتاح عدد " 596 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 38 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالفتاح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالفتاح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالفتاح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالفتاح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مایع خوشبویی که از تقطیر گل سرخ و آب به دست می آید

تخلص نعمت سمرقندی شاعر قرن یازدهم

وزيدن نسيم

خوب، بهتر، خوبتر، زيباتر از گل

آبی، کبود، نیلگون

محکم، استوار

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

زیباروی، خوش برخورد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید