عبدالحق

بنده‌ی خدا

جنسیت اسم عبدالحق

پسر

عبدالحق به انگلیسی

abdolhagh

تعداد عبدالحق ها در ایران

4,608

تلفظ عبدالحق به فارسی

عبدالحق

ریشه اسم عبدالحق

عربی

تلفظ عبدالحق به انگلیسی

/abdolhaq(q)/

رنگ اسم عبدالحق

سبز

ابجد اسم عبدالحق

215

ابجد وسیط اسم عبدالحق

35

ابجد صغیر اسم عبدالحق

26

درباره نام عبدالحق

عبدالحق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالحق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالحق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,608 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالحق

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم عبدالحق و معنی اسم عبدالحق

ریشه اسم عبدالحق

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالحق عربی می باشد و تلفظ عبدالحق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالحق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolhaq(q)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالحق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالحق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالحق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عبدالحق در ثبت احوال

(عربي) بنده‌ي خدای راست.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالحق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالحق عدد " 215 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالحق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالحق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالحق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالحق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سنگ سرمه، بلوط دریایی

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

آرزو، خواستن چیزی همراه با فروتنی و تواضع

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

نهاد، سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

نجات می دهد

گیاهی از تیره ی نعناعیان با گل های سفید

متمدن، شهرنشین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید