عاصمه

موٌنث عاصم، نگه‌دارنده، محافظ

جنسیت اسم عاصمه

دختر

عاصمه به انگلیسی

aseme

تعداد عاصمه ها در ایران

2,781

تلفظ عاصمه به فارسی

عاصِمه

ریشه اسم عاصمه

عربی

تلفظ عاصمه به انگلیسی

/āseme/

رنگ اسم عاصمه

آبی

ابجد اسم عاصمه

206

ابجد وسیط اسم عاصمه

26

ابجد صغیر اسم عاصمه

17

درباره نام عاصمه

عاصمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عاصمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عاصمه که در انگلیسی به صورت aseme نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,781 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عاصمه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عاصمه و معنی اسم عاصمه

ریشه اسم عاصمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاصمه عربی می باشد و تلفظ عاصمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاصِمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āseme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاصمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاصمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاصمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث عاصم: نگه‌دارنده، محافظ، بازدارنده، نام یکی از یاران امام کاظم(ع)

معنی اسم عاصمه در لغت نامه دهخدا :
قاعده ٔ کشور . در تداول کشورهای عربی پایتخت.


معنی اسم عاصمه در فرهنگ فارسی :
مونث عاصم، شهر، پایتخت، مرکزمملکت
۱ - مونث عاصم . ۲ - پایتخت کشور قاعده مملکت .
لقب مدینه است


معنی اسم عاصمه در فرهنگ فارسی معین :
۱ - مؤنث عاصم . ۲ - پایتخت کشور، قاعده مملکت .


معنی اسم عاصمه در فرهنگ فارسی عمید :
مرکز مملکت، پایتخت.معنی اسم عاصمه در ثبت احوال

(مؤنث عاصِم).

حروف ابجد و طالع بینی نام عاصمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاصمه عدد " 206 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاصمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عاصمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاصمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاصمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و حافظ (فرمانروا و نگهبان)

ترکیب دو اسم علی و اکبر (بلندقدر و بزرگتر)

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد (ستوده و یاری)

جشن، خوشحالی، سرور

بنده حضرت ابوالفضل عباس (ع )

خوبی، احسان

مانند ماه

زاده شهر، نام دختری زیبا که داستان‌های هزار و یک شب از زبان او نقل شده است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران