عاصفه

باد تند و شدید، تندباد

جنسیت اسم عاصفه

دختر

عاصفه به انگلیسی

asefeh

تعداد عاصفه ها در ایران

1,792

تلفظ عاصفه به فارسی

عاصِفه

ریشه اسم عاصفه

عربی

تلفظ عاصفه به انگلیسی

/āsefe/

رنگ اسم عاصفه

بنفش

ابجد اسم عاصفه

246

ابجد وسیط اسم عاصفه

30

ابجد صغیر اسم عاصفه

21

درباره نام عاصفه

عاصفه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عاصفه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عاصفه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,792 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عاصفه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عاصفه و معنی اسم عاصفه

ریشه اسم عاصفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عاصفه عربی می باشد و تلفظ عاصفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عاصِفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsefe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عاصفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عاصفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عاصفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث عاصف
عاصف: باد تند و شدید، تندباد

معنی اسم عاصفه در لغت نامه دهخدا:
مؤنث عاصف، باد سخت


معنی اسم عاصفه در فرهنگ فارسی:
مونث عاصف، باد تند و سخت، تندباد، جمع عواصف عاصفات .

معنی اسم عاصفه در ثبت احوال

(مؤنث عاصِف).
عاصِف.

حروف ابجد و طالع بینی نام عاصفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عاصفه عدد " 246 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عاصفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عاصفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عاصفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عاصفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خاک

فضیلت و برتری داشتن، نام همسر حضرت ابراهيم خليل (ع) و مادر حضرت اسماعيل (ع)

درختچه‌ای زینتی همیشه سبز با گل‌های درشت و زیبا

خوشنام

زيبا و تابناک

صمیمیت، یک‌رنگی، پاکی

نام دختر حضرت آدم (ع)، نام ماده‌ای که از گداختن برخی از فلزات مانند طلا و نقره به دست آید

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید