شیدخت

دختر خورشید

جنسیت اسم شیدخت

دختر

شیدخت به انگلیسی

shidokht

تعداد شیدخت ها در ایران

363

تلفظ شیدخت به فارسی

شيدخت

ریشه اسم شیدخت

فارسی

تلفظ شیدخت به انگلیسی

/šidokht/

رنگ اسم شیدخت

بنفش

ابجد اسم شیدخت

1314

ابجد وسیط اسم شیدخت

18

ابجد صغیر اسم شیدخت

18

درباره نام شیدخت

شیدخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شیدخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شیدخت که در انگلیسی به صورت shidokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 363 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شیدخت

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شیدخت و معنی اسم شیدخت

ریشه اسم شیدخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیدخت فارسی می باشد و تلفظ شیدخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيدخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šidokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیدخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیدخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیدخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر خورشید، زیباروی

معنی اسم شیدخت در ثبت احوال

(شید= خورشید + دخت = دختر) 1- دختر خورشید؛ 2- (به مجاز) زیباروی.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیدخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیدخت عدد " 1314 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیدخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیدخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیدخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیدخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سزاوار، آراسته، زیبا، شایسته

شجاع، نامدار

مهربان و خوشحال، (به مجاز) ويژگی آن كه دارای شادی و مهربانی است

دختر نيك، دختر خوب

نام فرشته ای در آیین زرتشت

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

آن که باعث عزت دین است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید