شیدالله

خورشيد خدا، نور خدا

جنسیت اسم شیدالله

پسر

شیدالله به انگلیسی

shidollah

تعداد شیدالله ها در ایران

2,304

تلفظ شیدالله به فارسی

شيدالله

ریشه اسم شیدالله

فارسی , عربی

تلفظ شیدالله به انگلیسی

/šidollāh/

رنگ اسم شیدالله

آبی

ابجد اسم شیدالله

380

ابجد وسیط اسم شیدالله

32

ابجد صغیر اسم شیدالله

20

درباره نام شیدالله

شیدالله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شیدالله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شیدالله، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,304 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شیدالله

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم شیدالله و معنی اسم شیدالله

ریشه اسم شیدالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیدالله فارسی , عربی می باشد و تلفظ شیدالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيدالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šidollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیدالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیدالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیدالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خورشید خدا، نور خدا.

معنی اسم شیدالله در ثبت احوال

خورشيد خدا، نور خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیدالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیدالله عدد " 380 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیدالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیدالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیدالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیدالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که چهره ای زیبا چون گل دارد

ترکیب دو اسم محمد و حبیب (ستوده و معشوق)

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

صبور، بردبار، شکیبا

ایمن، در امان، نام مادر پیامبر اسلام (ص)

(به مجاز) تازه و جديد، شاداب، نو برانه

سیاوش

جمع عابد، پرستنده ، پرستش کننده خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید