شکوفا

شکفته شده، غنچه ای که باز شده است، رشد یافته

جنسیت اسم شکوفا

دختر

شکوفا به انگلیسی

shokufa

تعداد شکوفا ها در ایران

387

تلفظ شکوفا به فارسی

شکوفا

ریشه اسم شکوفا

فارسی

تلفظ شکوفا به انگلیسی

/šo(e)kufā/

رنگ اسم شکوفا

آبی

ابجد اسم شکوفا

407

ابجد وسیط اسم شکوفا

23

ابجد صغیر اسم شکوفا

20

درباره نام شکوفا

شکوفا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شکوفا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شکوفا که در انگلیسی به صورت shokufa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 387 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شکوفا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم شکوفا و معنی اسم شکوفا

ریشه اسم شکوفا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شکوفا فارسی می باشد و تلفظ شکوفا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شکوفا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šo(e)kufā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شکوفا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شکوفا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شکوفا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شکوفا در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شکفته، ویژگی غنچۀ باز شده
۲. میوۀ خشکی که به‌خودی‌خود بشکافد


< strong>معنی اسم شکوفا در لغت نامه دهخدا:
شکفته، شکفته شده، شکوفان، بازشده چون غنچه و شکوفه

معنی اسم شکوفا در ثبت احوال

1- ويژگي گل يا غنچه‌اي كه باز شده است، شكفته؛ 2- (به مجاز) با رونق، پيشرفته، رشد يافته.

حروف ابجد و طالع بینی نام شکوفا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شکوفا عدد " 407 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شکوفا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شکوفا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شکوفا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شکوفا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شب طولانی و بسیار تاریک

بسیار قطع کننده، نام يكی از اصحاب بزرگ پیامبر اسلام(ص)

فروخورنده خشم، بردبار، خاموش

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

مانند گل، (به مجاز) زیبارو و لطیف

اصلاح کننده دین

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

پادشاه جوان‌مرد، پادشاه بخشنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید