شکرانه

شکر و سپاس

جنسیت اسم شکرانه

دختر

شکرانه به انگلیسی

shokrane

تعداد شکرانه ها در ایران

2,409

تلفظ شکرانه به فارسی

شکرانه

ریشه اسم شکرانه

فارسی , عربی

تلفظ شکرانه به انگلیسی

/šokrāne/

رنگ اسم شکرانه

صورتی

ابجد اسم شکرانه

576

ابجد وسیط اسم شکرانه

24

ابجد صغیر اسم شکرانه

18

درباره نام شکرانه

شکرانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شکرانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شکرانه، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,409 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شکرانه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شکرانه و معنی اسم شکرانه

ریشه اسم شکرانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شکرانه فارسی , عربی می باشد و تلفظ شکرانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شکرانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šokrāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شکرانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شکرانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شکرانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی نام شکرانه در فرهنگ لغت دهخدا :
شکرگزاری و حقشناسی و سپاسداری و ادای شکر نعمت و تشکر.

معنی نام شکرانه در فرهنگ فارسی:
شکروسپاس، حق شکر، شکرگزاری، سپاسداری

معنی اسم شکرانه در ثبت احوال

1- سخني كه به عنوان سپاسگزاري گفته مي‌شود، يا عملي كه براي سپاس انجام مي‌شود، يا آنچه به عنوان هديه براي قدرداني داده مي‌شود؛ 2- (در قديم) (در حالت قيدي) به عنوان سپاسگزاري براي تشكر؛ 3- شكرگزاري و حق شناسي.

حروف ابجد و طالع بینی نام شکرانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شکرانه عدد " 576 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شکرانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شکرانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شکرانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شکرانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فکر و اندیشه

قرار، عهد

کوهنورد، کوه بان

نام نخستين پادشاه ایران از سلسله‌ی ماد

درختان، نام پهلوانی از لشکر افراسیاب

ترکیب دو اسم امیر و طاها (فرمانروا و نام پیامبر اسلام (ص))

ای ایران

راهنما

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید