شهنوش

دارای زیبایی شاهانه

جنسیت اسم شهنوش

دختر

شهنوش به انگلیسی

shahnush

تعداد شهنوش ها در ایران

339

تلفظ شهنوش به فارسی

شهنوش

ریشه اسم شهنوش

فارسی

تلفظ شهنوش به انگلیسی

/šahnuš/

رنگ اسم شهنوش

قرمز

ابجد اسم شهنوش

661

ابجد وسیط اسم شهنوش

13

ابجد صغیر اسم شهنوش

22

درباره نام شهنوش

شهنوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهنوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهنوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 339 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهنوش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شهنوش و معنی اسم شهنوش

ریشه اسم شهنوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهنوش فارسی می باشد و تلفظ شهنوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهنوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahnuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهنوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهنوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهنوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ویژگی کسی که به لحاظ زیبایی مورد توجه شاه قرار می گیرد، زیباروی در خور شاه، دارای زیبایی شاهانه، (به مجاز) بسیار زیبا.

معنی اسم شهنوش در ثبت احوال

(شه = شاه + نوش = هر چیز ملایم و ایجاد کننده ی خوشی) 1- ویژگی کسی که به لحاظ زیبایی مورد توجه شاه قرار می گیرد؛ 2- زیباروی در خور شاه؛ 3- دارای زیبایی شاهانه؛ 4- (به مجاز) بسیار زیبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهنوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهنوش عدد " 661 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهنوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهنوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهنوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهنوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آمرزنده دشمن، از پیش آمرزیده

خوشی، آسایش، یکی از اسامی بهشت

ترکیب دو اسم محمد و شفیق (ستوده و مهربان)

چشم به راه

بر حال خود گذاشته شده، آزاد شده

منسوب به نیک، خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

ترکیب دو اسم محمد و جلیل (ستوده و بزرگوار)

ترکیب دو اسم امیر و طاهر (فرمانروا و پاک)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید