شاپرک

نوعی پروانه

جنسیت اسم شاپرک

دختر

شاپرک به انگلیسی

shaparak

تعداد شاپرک ها در ایران

477

تلفظ شاپرک به فارسی

شاپرک

ریشه اسم شاپرک

فارسی

تلفظ شاپرک به انگلیسی

/šāparak/

رنگ اسم شاپرک

نارنجی

ابجد اسم شاپرک

523

ابجد وسیط اسم شاپرک

21

ابجد صغیر اسم شاپرک

12

درباره نام شاپرک

شاپرک یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شاپرک را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شاپرک، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 477 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شاپرک

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم شاپرک و معنی اسم شاپرک

ریشه اسم شاپرک

همانطور که گفتیم ریشه اسم شاپرک فارسی می باشد و تلفظ شاپرک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شاپرک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šāparak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شاپرک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شاپرک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شاپرک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نوعی پروانه بزرگ که معمولاً شب پرواز می کند، شاپره

معنی اسم شاپرک در ثبت احوال

(مخفف شاه پرک) نوعی پروانه ی بزرگ که معمولاً شب پرواز است، شاپره.

حروف ابجد و طالع بینی نام شاپرک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شاپرک عدد " 523 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شاپرک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شاپرک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شاپرک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شاپرک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و وهاب (ستوده و بسیار بخشنده)

خوابیدن، جنبیدن گهواره

نوازنده، نام یکی از نوازندگان در زمان ساسانیان

لطیف بودن، (به مجاز) مهربان

زیبا، خوشبخت، بابرکت

اطراف ماه، هاله‌ی ماه

ترکیب دو اسم محمد و حسین (ستوده و نیکو)

گلزر، گل طلایی رنگ، گل زیبای طلایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید