شاهده

منسوب به شاهد، زيبارو، (به مجاز) محبوب و معشوق

جنسیت اسم شاهده

دختر

شاهده به انگلیسی

shahedeh

تعداد شاهده ها در ایران

2,482

تلفظ شاهده به فارسی

شاهده

ریشه اسم شاهده

عربی

تلفظ شاهده به انگلیسی

/šāhede/

رنگ اسم شاهده

سبز

ابجد اسم شاهده

315

ابجد وسیط اسم شاهده

15

ابجد صغیر اسم شاهده

18

درباره نام شاهده

شاهده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شاهده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شاهده که در انگلیسی به صورت shahedeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,482 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شاهده

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شاهده و معنی اسم شاهده

ریشه اسم شاهده

همانطور که گفتیم ریشه اسم شاهده عربی می باشد و تلفظ شاهده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شاهده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šāhede/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شاهده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شاهده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شاهده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به شاهد
شاهد: گواه، (به مجاز) محبوب، خدای تعالی، عالی

معنی اسم شاهده در فرهنگ فارسی عمید:
= شاهد

معنی اسم شاهده در فرهنگ فارسی:
مونث شاهد، شاهدات وشواهدجمع
( اسم ) مونث شاهد جمع : شواهد .

معنی اسم شاهده در ثبت احوال

۱- منسوب به شاهد؛ ۲- زيبارو؛ ۳- (به مجاز) محبوب و معشوق.

حروف ابجد و طالع بینی نام شاهده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شاهده عدد " 315 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شاهده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شاهده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شاهده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شاهده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پری رخسار، پریرو، خوبرو، زهره جبین

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

دارای شکوه و وقار، (به مجاز) خردمند و دانا، نورانی و با شکوه

چرمی رنگین و خوش بو

(به مجاز) زیبا، شاداب، خوش قامت

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

گونه‌ای دیگر از واژه ایران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید