شانای

ماه پر افتخار و ارزش

جنسیت اسم شانای

دختر

شانای به انگلیسی

shanay

تعداد شانای ها در ایران

339

تلفظ شانای به فارسی

شانای

ریشه اسم شانای

ترکی , فارسی

تلفظ شانای به انگلیسی

/šānāy/

رنگ اسم شانای

نارنجی

ابجد اسم شانای

362

ابجد وسیط اسم شانای

14

ابجد صغیر اسم شانای

11

درباره نام شانای

شانای یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شانای را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شانای، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 339 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شانای

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم شانای و معنی اسم شانای

ریشه اسم شانای

همانطور که گفتیم ریشه اسم شانای ترکی , فارسی می باشد و تلفظ شانای در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شانای " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šānāy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شانای بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شانای در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شانای در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه پر افتخار و ارزش، ماه دارای شکوه و جلال و عظمت، (به مجاز) زیباروی ارزشمند و افتخارآمیز که دارای شکوه، جلال و عظمت است.

معنی اسم شانای در ثبت احوال

۱- ماه پر افتخار و ارزش؛ ۲- ماه دارای شکوه و جلال و عظمت؛ ۳- (به مجاز) زیباروی ارزشمند و افتخارآمیز که دارای شکوه، جلال و عظمت است.

حروف ابجد و طالع بینی نام شانای

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شانای عدد " 362 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شانای گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شانای چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شانای

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شانای

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيكوتر، كار نيك، عاقبت نيكو.

مانند مروارید، (به مجاز) گران قیمت و ارزشمند

آن که خداوند یار ویاور اوست

منسوب به سریر، تخت پادشاهی

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

باد جنوب، باد سرد

بخشنده، سخاوتمند، جوانمرد، از نام‌ها و صفات خداوند

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید