سیندخت

از شخصیتهای شاهنامه، نام همسر مهراب کابلی و مادر رودابه

جنسیت اسم سیندخت

دختر

سیندخت به انگلیسی

sindokht

تعداد سیندخت ها در ایران

417

تلفظ سیندخت به فارسی

سيندخت

ریشه اسم سیندخت

فارسی

تلفظ سیندخت به انگلیسی

/sindokht/

رنگ اسم سیندخت

زرد

ابجد اسم سیندخت

1124

ابجد وسیط اسم سیندخت

20

ابجد صغیر اسم سیندخت

26

درباره نام سیندخت

سیندخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سیندخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سیندخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 417 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سیندخت

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سیندخت و معنی اسم سیندخت

ریشه اسم سیندخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم سیندخت فارسی می باشد و تلفظ سیندخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سيندخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sindokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سیندخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سیندخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سیندخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سیندخت در لغت نامه دهخدا:
نام مادر رودابه، نام مادربزرگ رستم، نام زن مهراب شاه والی کابل است که مادر رودابه جد مادری رستم باشد.

معنی اسم سیندخت در ثبت احوال

1- دختر سين (سيمرغ)؛ 2- (اَعلام) (در شاهنامه) زن مهراب شاه كابل و مادر رودابه و مادر زن رستم دستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام سیندخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سیندخت عدد " 1124 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سیندخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سیندخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سیندخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سیندخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلاور

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

افنخار کننده به نیکی، عشوه گری

دوست، یار، سرپرست، از نام های پروردگار

(به مجاز) تازه و جديد، شاداب، نو برانه

(به مجاز) آن كه بتوان بر او تكيه كرد، تکیه‌گاه، ستون

آسوده خاطر، خوشحال، نیکوحال

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید