سپینود

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

جنسیت اسم سپینود

دختر

سپینود به انگلیسی

sepinud

تعداد سپینود ها در ایران

1,797

تلفظ سپینود به فارسی

سپينود

ریشه اسم سپینود

فارسی

تلفظ سپینود به انگلیسی

/sepinud/

رنگ اسم سپینود

نیلی

ابجد اسم سپینود

132

ابجد وسیط اسم سپینود

26

ابجد صغیر اسم سپینود

26

درباره نام سپینود

سپینود یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سپینود دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سپینود که در انگلیسی به صورت sepinud نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,797 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سپینود

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سپینود و معنی اسم سپینود

ریشه اسم سپینود

همانطور که گفتیم ریشه اسم سپینود فارسی می باشد و تلفظ سپینود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سپينود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sepinud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سپینود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سپینود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سپینود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر پادشاه هند (شنگل) و زن بهرام گور، از بانوان باستانی که نامش در شاهنامه آمده است.
دو معنی برای سپینود گفته می‌شود؛ معنی اول این است که سپینود ترکیبی از «سپید» به معنی پاک و روشن یا سپیده صبح و «نود» که پسوند فارسی به معنی فرزند و بن و نهاد است؛ در نتیجه معنی اول آن پاک نهاد است و معنی دوم آن این است که ایرانیان باستان اعتقاد داشتند در بهشت برف می‌بارد، به همین دلیل به دانه‌های برف بهشتی سپینود می‌گفتند.

معنی اسم سپینود در ثبت احوال

(اَعلام) (در شاهنامه) دختر پادشاه هند (شنگل) و زن بهرام گور.

حروف ابجد و طالع بینی نام سپینود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سپینود عدد " 132 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سپینود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سپینود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سپینود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سپینود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

معرفت، شناختن خداوند از راه ریاضت و تهذیب نفس

راهنما، رهبر، هدایت کننده

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

نوعی ماده ی خوش بو کننده که از ترکیب مشک، گلاب، زعفران

دارنده سخن سزاوار، از شخصیتهای شاهنامه

مثل ایل، همانند ایل، بخشنده، دختر نجیب و پاکدامن

دارای ناز شاهانه

ترکیب دو اسم محمد و مجتبی (ستوده و برگزیده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران