زوشا

زيبا، نيكو، دلربا

جنسیت اسم زوشا

دختر

زوشا به انگلیسی

zusha

تعداد زوشا ها در ایران

510

تلفظ زوشا به فارسی

زوشا

ریشه اسم زوشا

اوستایی

تلفظ زوشا به انگلیسی

/zušā/

رنگ اسم زوشا

آبی

ابجد اسم زوشا

314

ابجد وسیط اسم زوشا

14

ابجد صغیر اسم زوشا

17

درباره نام زوشا

زوشا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زوشا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زوشا که در انگلیسی به صورت zusha نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 510 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زوشا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم زوشا و معنی اسم زوشا

ریشه اسم زوشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم زوشا اوستایی می باشد و تلفظ زوشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زوشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zušā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زوشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زوشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زوشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبا، نیکو، دلربا

معنی اسم زوشا در ثبت احوال

(اوستايي، زوش/zus/)، زيبا، نيكو، دلربا.

حروف ابجد و طالع بینی نام زوشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زوشا عدد " 314 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زوشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زوشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زوشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زوشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مدح، ستایش

انار کوچک، (به مجاز) سرخگون و زیباروی

درخشنده، دارای عظمت و شکوه

صورت فارسی اسم ابراهیم، فرشته‌ خوبی

نام يكی از فرشتگان در آيين زرتشتی، نام اولین ماه هر سال خورشیدی

ترکیب دو اسم محمد و آرشام (ستوده و نیرومند)

ترکیب دو اسم محمد و عامر (ستوده و آباد کننده)

عطرآگین و خوش‌بو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید