زرتشت

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

جنسیت اسم زرتشت

پسر

زرتشت به انگلیسی

zartosht

تعداد زرتشت ها در ایران

732

تلفظ زرتشت به فارسی

زَرتُشت

ریشه اسم زرتشت

فارسی

تلفظ زرتشت به انگلیسی

/zartošt/

رنگ اسم زرتشت

سبز

ابجد اسم زرتشت

1307

ابجد وسیط اسم زرتشت

23

ابجد صغیر اسم زرتشت

20

درباره نام زرتشت

زرتشت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زرتشت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زرتشت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 732 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زرتشت

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم زرتشت و معنی اسم زرتشت

ریشه اسم زرتشت

همانطور که گفتیم ریشه اسم زرتشت فارسی می باشد و تلفظ زرتشت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زَرتُشت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zartošt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زرتشت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زرتشت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زرتشت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زرتشت در لغت نامه دهخدا:
زردشت را گویند که پیشرو و پیشوای آتش پرستان است .

معنی اسم زرتشت در ثبت احوال

۱- دارنده‌ي شتر زرد، زردشت؛ ۲- (اَعلام) پيامبر ايران باستان از خانواده‌اي سپيتمه.

حروف ابجد و طالع بینی نام زرتشت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زرتشت عدد " 1307 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زرتشت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زرتشت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زرتشت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زرتشت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

باحیا و محجوب

اولدوز، ستاره

برق شمشیر، فروغ و جلا

فریبنده، بسيار زيبا، فریفته

فروخورنده خشم، بردبار، خاموش

مورد توجه و پسند مانند گل، (به مجاز) زيباروی مورد پسند

گرامی، ارجمند، محترم، از صفات پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید